Tottenham Hotspur 0 - 2 Leicester City

Nade Tottenhamove titule u Premier ligi pretrpjele su drugu značajnu rupu u onoliko utakmica koliko su pale od domaćeg poraza od Leicester Cityja s 2: 0.

Igrači Leicestera sa svojim Nogometni dresovi-om dobili su kazneni udarac tri minute u nadoknadi vremena prvog poluvremena kada je Serge Aurier upao u Wesleyja Fofana i srušio ga. Vardy je pojačao udarac i pretvorio ga u sredinu.

Dok su Spursi kontrolirali utakmicu veći dio poluvremena, grozna odluka Sergea Auriera u zaustavnom vremenu da preore Wesleyja Fofana unutar kaznenog prostora rezultirala je provjerom VAR-a. Craig Pawson prišao je monitoru i nakon brze potvrde dao penal Leicesteru. Jamie Vardy s Leicesterom Nogometni dresovi-om prošao je sredinom prolazeći kroz ronilačkog Huga Llorisa dajući Leicester Cityu 1-0 u poluvremenu.

Ipak, Aurieru je zasluga što je njegova nepromišljenost barem oživjela katatonsko nadmetanje. Spursi su odjednom morali postaviti tempo u igri koja je prethodno bila prožeta strahom. Obje su strane znale da je njihov protivnik najopasniji u kontri, pa nije čudo što su napadni potezi bili nesretni, duboka obrana i prostor kao premija za vrhunske igrače.

Aurier je u prvom dijelu priznao mekani penal kada je faulirao Wesleyja Fofana u kaznenom prostoru, unatoč tome što se gostujući igrač odmaknuo od cilja.

Mourinho je prije toga uhvaćen pred kamerama tijekom Amazonovog dokumentarca "Spurs All or Nothing" kako govori Aurieru da se boji da će dati "sh * t kaznu s VAR-om".