Messi glumi dok je Argentina u prijateljskoj utakmici pobijedila UAE 5-0

Lionel Messi odigrao je punih 90 minuta i upisao se u strijelce kada je Argentina pobijedila Ujedinjene Arapske Emirate 5-0 u posljednjoj pripremnoj utakmici za Svjetsko prvenstvo. Argentina je postigla četiri gola u prvom poluvremenu preko Juliana Alvareza, gola Angela Di Marije i jednog Messija. Zvijezda u Dresovi svjetsko prvenstvo 2022 s brojem 10 zabio je nevjerojatan pogodak desnom nogom, zaključivši sjajan timski potez, a Argentina je nastavila izgledati kao moćna napadačka sila. Argentinski izbornik Lionel Scaloni napravio je četiri izmjene u poluvremenu, ali je odlučio da ne odmara svoju zvijezdu, ostavljajući Messija punih 90 minuta.

U srijedu navečer u Abu Dhabiju, više od 36.000 ljudi okupilo se na stadionu Mohamed bin Zayed kako bi svjedočili pravovjernoj superzvijezdi na djelu. Mnogi su na tribinama već obukli Argentina dres svjetsko prvenstvo 2022. Dominantna pobjeda Argentine od 5-0 naglasila je zašto je južnoamerička elektrana uvjerljivi favorit za osvajanje Svjetskog prvenstva u nogometu u Kataru. Messi je također namjestio Juliána Álvareza iz Manchester Cityja da otvori gol u 17. minuti, a sada je zabio 10 golova u svoje posljednje četiri međunarodne utakmice. Osim toga, Joaquin Correa bi dvostrukim svjetskim prvacima i braniteljima naslova Copa Americe donio pet golova prednosti 15 minuta u drugom poluvremenu.

Scaloni je imenovao svojih 26 momčadi za Svjetsko prvenstvo, ali o početnim postavama i posljednjim taktičkim izmjenama još se odlučuje ovaj tjedan na temelju zadnjih dojmova. Igrače u Argentina dres svjetsko prvenstvo 2022 za nekoliko dana čeka i službena utakmica. Argentina započinje svoj turnir Svjetskog kupa protiv Saudijske Arabije 22. studenog. Također se sučeljava s Meksikom i Poljskom u skupini C. Trenutačni nositelji naslova Copa Americe među su favoritima za krunu, gdje značajan dio ljudi prati iz cijelog svijeta nogometni će svijet poželjeti da Messijeva globalna finalna pjesma dolazi zajedno s peharom Svjetskog prvenstva u ruci. Od srca mu žele navijači u Dresovi svjetsko prvenstvo 2022.