Jadon Sancho se vraća pomoći Man Unitedu u remiju 2-2 protiv Leedsa

Jadon Sancho postigao je izjednačujući pogodak dok je Manchester United remizirao s dva pogotka zaostatka protiv Leeds Uniteda 2-2 u uzbudljivoj utakmici Premier lige na Old Traffordu. Leeds, predvođen vratarom Michaelom Skubalom, zabio je u prvoj minuti otvaranja poluvremena iu trećoj minuti prije nego što su Marcus Rashford i Sancho osigurali podjelu bodova. Sancho, koji je ušao u nogometni dresovi dok je United gubio 2-0, izjednačio je (70) nakon što se povezao s Lukeom Shawom na lijevoj strani nakon čega je Marcus Rashford glavom poravnao domaćine (62) svojim 20. golom u svim natjecanjima ove sezone .

United je bio bez Casemira za gostovanje kod svojih povijesnih rivala, budući da je Brazilac isključen protiv Crystal Palacea u subotu. Tražili su svoju 14. uzastopnu pobjedu na domaćem terenu protiv rivala Leedsa, koji je ranije ovog tjedna otpustio Jesseja Marscha, ali gosti su šokirali Old Trafford kada su poveli preko Wilfrieda Gnonta unutar dvije minute. Igralo se vrtoglavom brzinom svih 90 minuta, a poluvrijeme je malo uspjelo prekinuti frenetični tempo. Drugo poluvrijeme počelo je kao i prvo, još jednim ranim golom gostiju. Ovoga puta bio je to Raphael Varane autogolom u svojoj Manchester United dres tri minute nakon prekida.

Erik ten Hag kritizirao je svoje igrače zbog nespremnosti za borbu i nedostatka odgovornosti, ali je pohvalio "briljantnog" Sancha koji je ušao nakon prekida. Kao rezultat toga, United propušta priliku da se izjednači po bodovima s drugoplasiranim Cityjem, dok se Leeds gura na bod od zone ispadanja, ali je sada bez pobjede u osam ligaških utakmica. Ten Hagovi igrači nisu uspjeli osvojiti sva tri boda u kasnim satima, ali povratak je produžio njihov niz bez poraza u svim natjecanjima na pet utakmica. Ove dvije momčadi ponovno će se susresti na Elland Roadu za samo četiri dana, budući da pomaknute utakmice stvaraju čudne uzastopne ligaške bitke.